Engelli bireyler tarafından bir aylık seramik el işçiliği ve hamur şekillendirme çalışması sonucu üretilmiş dekoratif ürün.

Bu ürün Saray Engelsiz Yaşam, Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi’nin; İş Meşguliyet Atölyesi’nde engelli bireylerin aldığı mesleki rehabilitasyon sonucu üretilmiştir. Öğrenciler tarafından ham olarak alınan hamur, el işçiliği ile şekillendirilir.  Minik toplar haline getirilen hamur kurumaya bırakılır. Çizimi yapılan karakter, merkezin ağaç işleri atölyesinde mdf üzerinde kesilir. Mdf üzerinde şeklini alan karakterin önce astar boyası daha sonra da renklendirme işlemi yapılır. Renklendirme işlemi biten ürüne, hazırlanan minik hamur toplar ya da hamurdan kesilen kalıplar renk eşleştirme yönetimi ile yapıştırılır ve ürün satışa hazır hale getirilir. Satın alacağınız ürünün tüm ücreti, engelli bireylerin eğitim ve mesleki rehabilitasyon çalışmalarına destek olmak için Saray Engelsiz Yaşam, Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne aktarılacaktır.

* Sipariş vereceğiniz bu ürün 1 aylık çalışma sonucu size özel olarak üretilecektir.

** El işçiliği ile yapılan çalışmalar, farklı engelli bireyler tarafından yapıldığı için her üründe aynı standart dekorlama yakalanamayabilir.